top of page
ppyry_kalenteri.jpg

HALLITUS 2023

 

Varsinaiset jäsenet:

Emeritus Arto Henriksson

arto.henriksson@sulo.fi

Puh. 0400 600 608

 

Päätoimittaja Jussi Kumpulainen
Uutis-Jousi
Toritie 8, 71800 Siilinjärvi
jussi.kumpulainen@uutis-jousi.fi
Puh. 045 881 7235

Päätoimittaja Sanni Aho

Perhonjokilaakso

Kirkkotanhua 3, 69700 Veteli

sanni.aho@perhonjokilaakso.fi

Puh. 040 120 9369

Päätoimittaja Johannes Ujainen

Kurikka-lehti, Tejuka, Pohjankyrö, Kyrönmaa

Laulajantie 4, 61300 Kurikka

johannes.ujainen@kurikka-lehti.fi

Puh. 050 581 5001

 

 

 

Varajäsenet:

 

Päätoimittaja Suvi Palosaari

Pielisjokiseutu

Liikekeskus, 81200 Eno

suvi.palosaari@pielisjokiseutu.fi

Puh. 050 471 1750

 

Päätoimittaja Tarja Kojola

Lapuan Sanomat

Sanomatie 1, 62100 Lapua

tarja.kojola@lapuansanomat.fi

Puh. (06) 433 8918, 045 891 7380

 

Päätoimittaja Kati Uusitalo

Loimaan Lehti

Käsityöläiskatu 10, 32200 Loimaa

kati.uusitalo@loimaanlehti.fi

Puh. 050 555 7526

Päätoimittaja Mari Tuohiniemi

Valkeakosken Sanomat

mari.tuohiniemi@sanoma.com

Päätoimittaja Tiina Judén

Puumala-lehti

Härkösentie 7, 52200 Puumala

tiina.juden@puumalalehti.fi

Puh. 040 1386 332

Päätoimittaja Antti Aho

Soisalon Seutu

Savonkatu 32, 79100 Leppävirta

antti.aho@soisalonseutu.fi

Puh. 040 5737 245

 

 

 

 

Puheenjohtaja

Päätoimittaja Ville Mäkinen

Ylöjärven Uutiset

PL 26, 33471 Ylöjärvi

ville.makinen@ylojarvenuutiset.fi

Puh. 044 755 7219

 

 

 

 

 

 

Varapuheenjohtaja

Päätoimittaja Martta Oinas-Panuma

Iijokiseutu

PL 26, 33471 Ylöjärvi

martta.oinas-panuma@iijokiseutu.fi

Puh. 044 737 0399
 

 

 

 

 

 

Sihteeri

Päätoimittaja Jaana Ala-Lahti

Oriveden Sanomat

Keskustie 35, 35300 Orivesi

jaana.ala-lahti@orivedensanomat.fi

Puh. 044 347 7422

 

 

 
bottom of page